360° Sanal Tur Nedir?

 360° Sanal Tur (Virtual Tour) Panoramik fotoğraflama tekniğiyle çekilen, üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğraflar sayesinde, son teknoloji yazılım ve görsel medya uygulamalarıyla bilgisayar ortamında birleştirilmesiyle oluşturulan internet ortamında interaktif olarak ziyaretçiye mekânın içindeymiş hissi yaratarak istediği gibi dolaşmasını sağlayan interaktif bir uygulamadır.

Panoramik fotoğraflama tekniğiyle çekilen fotoğrafların bilgisayar ortamında birleştirilmesiyle oluşturulan Sanal tur ile ziyaretçilere sanki oradaymış hissi veren interaktif bir uygulamadır.Günümüzün gelişen internet bağlantı hızlarına paralel doğrultuda, web sitesi üzerinden tanıtım yapma fırsatları da artmıştır. Sanal tur uygulaması da ziyaretçilerinizin sizi en kısa yoldan tanımasına yardımcı olmaktadır.Bildiğimiz iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu fotoğraflama tarzı, hareketli oluşu ile videoyu andırsa da aslında bir video değildir. Sanal gezinti, Internet ortamında kolay yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video ‘dan daha hızlı ve etkili bir tanıtım aracıdır.

360 derece sanal tur çok farklı uygulamalara imkan vermektedir. Mouse veya klavye ile sahnenin içinde sağa sola yukarı ya da aşağıya gezebiliyor, mekanda gördüğünüz herhangi bir nesneye yakından bakabiliyor, görüntülerin üzerine yerleştirilebilen interaktif oklar sayesinde de diğer bölümlere kolaylıkla geçebiliyorsunuz.Ziyaretçiyi sanki oradaymış gibi hissetmesini sağlayan 360 derece sanal tur, mekanınızı, hizmetlerinizi, ürünlerinizi tanıtmanız için size büyük kolaylıklar sağlıyor.

Sanal Tur uygulamasını web sitenizde ziyaretçilerinize sunabilir yada CD / DVD ortamında multimedya CD olarak dağıtımını yapabilir ve mekanınızı en hızlı ve ucuz yoldan tanıtabilirsiniz. Sanılanın aksine 360 Derece Sanal tur uygulaması bilinen standart reklam tekniklerine oranla çok daha az maliyetlidir.